Презентація на тему "Роль рослин". Розробка відкритого уроку з біології на тему "Фотосинтез. Космічна роль зелених рослин" IV. Закріплення вивченого матеріалу

Мета: поглиблення знань про фотосинтез, про значення енергії та накопиченої органічної маси рослинами. Розкрити космічну роль зелених рослин. Підкреслити значення фотосинтезу в природі та житті людини. Звернути увагу учнів на проблему забруднення повітряного середовища.

Хід уроку:

1.Організаційний момент

2.Актуалізація знань

1.При нестачі якого елемента порушується утворення хлоропластів та хлорофілу?

А) магній; б) азот; в) фосфор; г)калій

2. Що стосується добрив?

А)мідь; б) бор; в)зола; в) марганець

3. Як називається орган повітряного живлення рослин?

А) корінь; б) квітка; в)аркуш; г) сім'я

4.Як називаються організми, здатні самостійно синтезувати органічні речовини?

А)гетеротрофи; б)автотрофи; в)сукуленти; г)ефемероїди

5. Який процес у рослин пов'язаний з поглинанням СО2, води та мінеральних солей?

А) дихання; б) харчування; в)розмноження; г) зростання

6. Як називаються організми, не здатні самостійно синтезувати органічні речовини?

А)сукуленти; б)ефемероїди; в)автотрофи; г)гетеротрофи

7. Як називається харчування рослин, засноване на фотосинтезі?

8.Які заходи застосовують для запобігання виснаженню ґрунту та підвищення врожайності?

9.Як називається по-іншому ґрунтове харчування?

10. Добрива бувають мінеральні та …

Вивчення нового матеріалу

Фотосинтез йде на світлі цілий рік.
І він людям дає їжу та кисень.
Дуже важливий процес- фотосинтез, друзі,
Без нього Землі обійтися нам не можна.
Фрукти, овочі, хліб, вугілля, сіно, дрова -
Фотосинтез усьому цьому голова.
Повітря чисте буде, свіже, як легко їм дихати!
І озоновий шар нас захищатиме.

Багато зарубіжних та вітчизняних учених вивчали механізми цього дивовижного процесу.

Історія відкриття фотосинтезу.

Внесок в науку

Бельгійський дослідник природи Ян Ван-Гельмонт

Поставив перший фізіологічний експеримент, пов'язаний із вивченням харчування рослин.

Англійський хімік Джозеф Прістлі

Проробив досвід: посадив мишу під скляний ковпак, і за п'ять годин тварина загинула. При введенні ж під ковпак гілочки м'яти миша залишилася живою. Вчений дійшов висновку, що зелені рослини здатні здійснювати протилежні реакції дихальним процесам.

Голландський лікар Ян Інгенхауз

У ході експерименту виявив, що рослини здатні виділяти кисень лише в присутності сонячного світла, і що їх зелені частини здатні забезпечувати виділення кисню.

Швейцарський вчений Жан Сенеб'є

Експериментально довів, що органічні речовини у рослинах утворюються з вуглекислого газу, який під впливом сонячного світла розкладається у зелених органоїдах рослин.

Французький фізіолог рослин Жак Буссенго

У ході лабораторних робіт дійшов висновку, що вода також споживається рослинами при синтезі органічних речовин.

Німецький ботанік Юліус Сакс

Доказав, що співвідношення обсягів вуглекислого газу, що поглинається, і кисню, що виділяється, дорівнює 1:1. продемонстрував утворення зерен крохмалю при фотосинтезі

Самостійна робота з підручником стор. 103-106

Космічна роль зелених рослин

1.Створення органічних речовин

2.Накопичення органічної маси

3.Накопичення енергії

4. Забезпечення сталості вмісту СО2 в атмосфері

5.Накопичення О2 в атмосфері

6.Створення ґрунту

4.Закріплення нового матеріалу

1.Чому необхідно охороняти рослини?

2.Чому % О2 в атмосфері постійний?

3. Яка роль рослин у житті гетеротрофів?

4.У чому взаємозв'язок живої та неживої природи?

5. Що таке ґрунт?

6. Що таке гумус?

7. Який учений назвав роль зелених рослин Землі космічної?

Пізнавальні завдання:

· Коренева маса невеликого дерева 5 кг. Один кг кореневої маси споживає за добу 1 г кисню. Яку масу кисню споживають коріння дерева за місяць та рік? (: за 30 днів - 150 г; за 365 дні - 1825 г)

· Яка рослина тримає в облозі більше пилу на поверхні листя: в'яз або тополя? Чому? (У в'яза лист шорсткий, він у 6 разів більше осаджуватиме пил, ніж гладкою поверхнею листа тополя)

· Чи існує взаємозв'язок між збиранням листових овочів (кріп, шпинат, салат, тощо) і часом доби? Чому? (Ввечері тому що в цей час накопичується максимум органічних речовин, утворених днем ​​у процесі фотосинтезу, а вночі відбувається відтік цих речовин до інших органів.)

· Господиня на дачній ділянці обірвала зелене листя капусти на корм кроликам. Чи правильно вона вчинила? Чому? (Ні, неправильно. Органічні речовини, утворені в зеленому листі в процесі фотосинтезу, відтікають у біле листя качана, де і накопичуються)

· За добу людина споживає 430 г кисню. Один гектар лісу виробляє за годину стільки кисню, скільки потрібно для дихання двохсот людей. Яку масу кисню виділяє гектар лісу за годину? (Відповідь: 3580 г)

· У процесі фотосинтезу огірки, що вирощуються в теплицях, поглинають 1 кг вуглекислого газу при утворенні 7 кг плодів. Скільки кг вуглекислого гала буде потрібно, щоб отримати 300 кг огірків? Як можна збільшити вміст вуглекислого газу в повітрі теплиць? (Відповідь: 42,85 кг; внесення в ґрунт гною, торфу збагачує надземний шар повітря вуглекислим газом, який виділяється з ґрунту при розкладанні мікроорганізмами органічних речовин)

· К.А. Тимірязєв ​​писав: "По суті, що б не виробляв сільський господар, - він перш за все виробляє хлорофіл і вже за допомогою хлорофілу отримує зерно, волокно, деревину і т.д.". які агротехнічні прийоми сприяють накопиченню хлорофілу та посиленню процесів фотосинтезу у м'якоті листа? (Відповідь: внесення в ґрунт органічних добрив, дотримання правил при посадці рослин, гарне освітлення, дотримання правил поливу рослин тощо)

    Устаткування

    Хід уроку.

    I. Організаційний момент.

    1) Про який процес йдеться у цитаті? «.Колись на Землю впав промінь Сонця, але він упав не на безплідний ґрунт, він упав на зелену билинку паростка, чи краще сказати, на хлорофілове зерно. Вдаряючись про нього, він згас, перестав бути світлом, але не зник. Він лише витратився на внутрішню роботу…» (К.А. Тімірязєв)

    2) Робота за картками індивідуально (додаток 1).

    ІІІ. Вивчення нової теми

    Вуглекислий газ + вода + енергія сонця =

    Органічні речовини (цукор та крохмаль) + кисень

    Отже, життя Землі залежить від сонця. А накопичувачем енергії є зелені рослини. Фотосинтез-унікальний процес - адже завдяки йому на землі відбувається утворення органічних речовин, з неорганічних, просто з води та вуглекислого газу. Органічні речовини потім використовують у їжу тварини та людина. Таким чином, енергія сонця, запасена зеленими рослинами в цукрах, жирах і білках забезпечує життя всього живого на Землі - від бактерій до людини.

    Видатний російський вчений Климент Аркадійович Тімірязєв ​​вивчав цей процес і назвав роль зелених рослин на Землі - космічної.

    Під час нашої роботи ми з'ясуємо чому роль рослин названа космічної.

    Картка 1

    Нагромадження органічної маси

    1. Які речовини утворюються під час фотосинтезу.
    2. Де накопичуються органічні речовини?
    3. 3. Чому їх накопичується багато?

    Картка 2

    Накопичення енергії

    1. В яких речовинах накопичується енергія?
    2. У хімічних зв'язках яких речовин накопичується енергія?
    3. У яких речовинах багато енергії?

    Картка 3

    Постійність вмісту вуглекислого газу.

    1. Скільки вуглекислого газу міститься в атмосфері?
    2. За яких процесів він утворюється?
    3. Яке значення відіграють рослини у сталості його складу?

    Картка 4.

    Накопичення кисню

    1. Скільки кисню міститься у атмосфері Землі?
    2. Як використовується кисень на землі?
    3. Що відбувається з киснем на висоті 25 км і яке це має значення для життя?

    Картка 5

    Створення ґрунту.

    1. Як використовуються органічні речовини тварин?
    2. Що відбувається з органічними речовинами під час гниття та розкладання живих організмів?
    3. Що таке ґрунт?

    Картка 6

    Значення ґрунту.

    1. Що таке гумус?
    2. Які речовини входять до складу ґрунту (гумусу)?
    3. Які речовини беруть рослини із ґрунту для свого зростання? (Див. параграф 27)

    Запитання вчителя.

    Учні роблять висновок: «Зелені рослини завдяки хлорофілу здійснюють надзвичайно важливу – космічну – роль життя нашої планети. І як важливо берегти рослини.

    2. Вплив людини.








    V. Завдання додому:

    ?презентація є?

    Хід уроку:

    1.Організаційний момент

    2.Актуалізація знань

    2. Що стосується добрив?

    Вивчення нового матеріалу


    І він людям дає їжу та кисень.
    Дуже важливий процес- фотосинтез, друзі,
    Без нього Землі обійтися нам не можна.
    Фрукти, овочі, хліб, вугілля, сіно, дрова -
    Фотосинтез усьому цьому голова.
    Повітря чисте буде, свіже, як легко їм дихати!
    І озоновий шар нас захищатиме.

    Історія відкриття фотосинтезу.

    Внесок в науку

    Голландський лікар Ян Інгенхауз

    Німецький ботанік Юліус Сакс

    1.Створення органіч-х в-в

    2.Накопичення органічної маси

    3.Накопичення енергії

    5.Накопичення О2 в атмосфері

    6.Створення ґрунту

    5. Що таке ґрунт?

    6. Що таке гумус?

    Пізнавальні завдання:

    Коренева маса дерева невеликого 5 кг. Один кг кореневої маси споживає за добу 1 г кисню. Яку масу кисню споживають коріння дерева за місяць та рік? (: за 30 днів - 150 г; за 365 дні - 1825 г)

    К.А. Тимірязєв ​​писав: "По суті, що б не виробляв сільський господар, - він перш за все виробляє хлорофіл і вже за допомогою хлорофілу отримує зерно, волокно, деревину і т.д.". які агротехнічні прийоми сприяють накопиченню хлорофілу та посиленню процесів фотосинтезу у м'якоті листа? (Відповідь: внесення в ґрунт органічних добрив, дотримання правил при посадці рослин, гарне освітлення, дотримання правил поливу рослин тощо)

    5.Підведення підсумків уроку

    Домашнє завдання§

Перегляд вмісту документа
«Відкритий урок на тему "Космічна роль рослин"»

Тема уроку: "Космічна роль рослин"

Ціль уроку: Сформувати поняття про роль рослин та процес фотосинтезу для життя на Землі.

Завдання:

    Освітні:Пояснення ролі рослин Землі та поняття рослин як джерел органічних речовин, накопичення енергії, накопичення кисню. Пояснити зв'язок живої та неживої природи. Дати поняття ролі рослин як космічної, що грає величезну роль життя планети.

    Розвиваючі: Розвиток інтелектуального мислення, вироблення навичок роботи в групах, уміння роботи з підручником, уміння аналізувати, порівнювати та робити самостійні висновки.

    Виховні: дбайливе ставлення до природи, розуміння значення рослин,

Устаткування: мультимедійний проектор, комп'ютер, картки

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Клас поділяється на 6 груп. Робота відбувається у групах, потім узагальнення матеріалу всім класом.

ІІ. Повторення вивченої теми «Фотосинтез»

Повторення вивченого матеріалу. Завдання всім груп.

1) Про який процес йдеться у цитаті? «...Колись на Землю впав промінь Сонця, але він упав не на безплідний ґрунт, він упав на зелену билинку паростка, чи краще сказати, на хлорофілове зерно. Вдаряючись про нього, він згас, перестав бути світлом, але не зник. Він лише витратився на внутрішню роботу…» (К.А. Тімірязєв)

2) Робота за картками індивідуально ( Додаток 1).

Оздоровчий момент: зарядка для пальців рук та очей.

ІІІ. Вивчення нової теми

1. Космічна роль рослин.

Ми з вами на минулому уроці говорили про найважливіший процес на Землі – фотосинтез. Давайте ще раз повторимо формулу процесу. Запис на дошці формули.

Отже, життя Землі залежить від сонця. А накопичувачем енергії є зелені рослини. Фотосинтез - унікальний процес - адже завдяки йому на землі відбувається утворення органічних речовин, з неорганічних, просто з води та вуглекислого газу. Органічні речовини потім використовують у їжу тварини і людина. Таким чином, енергія сонця, запасена зеленими рослинами в цукрах, жирах і білках забезпечує життя всього живого на Землі - від бактерій до людини.

Видатний російський вчений Климент Аркадійович Тімірязєв ​​вивчав цей процес і назвав роль зелених рослин на Землі - космічної.

Під час нашої роботи ми з'ясуємо чому роль рослин названа – космічної.

Робота у групах за картками.

Після роботи в групах по картках на дошці один учень від групи записує найголовніші висновки. Учні записують висновки зошити.

Висновки мають бути, приблизно, такі:

    Рослини утворюють органічні речовини харчування інших організмів.

    Енергія сонця накопичується у рослинах і передається іншим організмам.

    Поглинаючи вуглекислий газ, що виділяється тваринами, і при гниття і горінні рослини підтримують його постійний склад в атмосфері.

    Рослини утворюють кисень для дихання та озоновий шар, що захищає живі організми.

    При розкладанні рослин і тварин утворюється ґрунт, багатий на мінеральні речовини, які можуть знову використовувати рослини.

Запитання вчителя.У чому проявляється взаємозв'язок живої та неживої природи?

Тепер складемо схему взаємодії живої та неживої природи.

Висновок: У чому полягає космічна роль рослин?

Учні роблять висновок: «Зелені рослини завдяки хлорофілу здійснюють надзвичайно важливу – космічну – роль життя нашої планети. І як важливо берегти рослини.

2. Вплив людини.

Невеликі повідомлення учнів про роль людини та її вплив на сталість газового складу атмосфери.

1) Забруднення атмосфери газами та збільшення вуглекислого газу, «парниковий ефект».

2) Озонові «дірки» та стан кисню в атмосфері.

3) Вирубування лісів та пожежі, вплив на співвідношення кисню та вуглекислого газу.

4). Зміна ґрунту, особливо в містах, у зв'язку з осіннім збиранням листя.

IV. Закріплення дослідженого матеріалу.

    Зелені рослини, поглинаючи сонячну енергію, утворюють:
    а) органічні речовини; б) мінеральні; в) не утворюють нічого

    На полях після збирання врожаю поглинені рослинами мінеральні речовини:
    а) повертаються у ґрунт; б) не повертаються у ґрунт; в) їх немає у ґрунті.

    За допомогою хлорофілу з вуглекислого газу в листі утворюються:
    а) органічні речовини; б) неорганічні речовини; в) нічого не утворюється.

    Зелені рослини, поглинаючи енергію сонця, перетворюють її на:
    а) на енергію хімічних зв'язків; б) теплову енергію; в) не перетворять.

    Роль зелених рослин називають космічною, тому що:
    а) вони з космосу одержують енергію сонячного світла; б) оскільки наша планета перебуває у космосі; в) не одержують енергії з космосу.

    З появою рослин землі з'явився:
    а) кисень; б) вуглекислий газ; в) азот

    Енергія сонця, що надійшла з космосу, запасається рослинами у вигляді:
    а) білків; б) вуглеводів (цукорів); в) всього разом.

V. Завдання додому:

Параграф ___. Скласти кольорову барвисту схему «Взаємозв'язки живої та неживої природи»

Тема: Космічна роль зелених рослинҰпрезентація є

Мета: поглиблення знань про фотосинтез, про значення енергії та накопиченої органічної маси рослинами. Розкрити космічну роль зелених рослин. Підкреслити значення фотосинтезу в природі та житті людини. Звернути увагу учнів на проблему забруднення повітряного середовища.

Хід уроку:

1.Організаційний момент

2.Актуалізація знань

1.При нестачі якого ел-та наруш-ся образ-е ​​хлоропластів та хлорофілу?

А) магній; б) азот; в) фосфор; г)калій

2. Що стосується добрив?

А)мідь; б) бор; в)зола; в) марганець

3.Як наз-ся орган повітряного харчування рослин?

А) корінь; б) квітка; в)аркуш; г) сім'я

4.Як наз-ся орг-ми, здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)гетеротрофи; б)автотрофи; в)сукуленти; г)ефемероїди

5. Який процес у рослин пов'язаний з поглинанням СО2, води та мінер-х солей?

А) дихання; б) харчування; в)розмноження; г) зростання

6.Як наз-ся орг-ми, не здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)сукуленти;)ефемероїди; в)автотрофи; г)гетеротрофи

(Повітряне)

(вносять добрива)

(кореневе)

10. Добрива бувають мінер-е і (органіч-е)

Вивчення нового матеріалу

Фотосинтез йде на світлі цілий рік.
І він людям дає їжу та кисень.
Дуже важливий процес - фотосинтез, друзі,
Без нього Землі обійтися нам не можна.
Фрукти, овочі, хліб, вугілля, сіно, дрова –
Фотосинтез усьому цьому голова.
Повітря чисте буде, свіже, як легко їм дихати!
І озоновий шар нас захищатиме.

Дуже багато зарубіжних та вітчизняних науковців вивчали механізми цього дивовижного процесу.

Історія відкриття фотосинтезу.

Внесок в науку

Бельгійський дослідник природи Ян Ван-Гельмонт

Поставив перший фізіологічний експеримент, пов'язаний із вивченням харчування рослин.

Англійський хімік Джозеф Прістлі

Проробив досвід: посадив мишу під скляний ковпак, і за п'ять годин тварина загинула. При введенні ж під ковпак гілочки м'яти миша залишилася живою. Вчений дійшов висновку, що зелені рослини здатні здійснювати протилежні реакції дихальним процесам.

Голландський лікар Ян Інгенхауз

У ході експерименту виявив, що рослини здатні виділяти кисень лише в присутності сонячного світла, і що їх зелені частини здатні забезпечувати виділення кисню.

Швейцарський вчений Жан Сенеб'є

Експериментально довів, що органічні речовини у рослинах утворюються з вуглекислого газу, який під впливом сонячного світла розкладається у зелених органоїдах рослин.

Французький фізіолог рослин Жак Буссенго

У ході лабораторних робіт дійшов висновку, що вода також споживається рослинами при синтезі органічних речовин.

Німецький ботанік Юліус Сакс

Доказав, що співвідношення обсягів вуглекислого газу, що поглинається, і кисню, що виділяється, дорівнює 1:1. продемонстрував утворення зерен крохмалю при фотосинтезі

Самостійна робота з підручником ________

Космічна роль зелених рослин

1.Створення органіч-х в-в

2.Накопичення органічної маси

3.Накопичення енергії

4. Забезпечення сталості вмісту СО2 в атмосфері

5.Накопичення О2 в атмосфері

6.Створення ґрунту

4.Закріплення нового матеріалу

1.Чому необхідно охороняти рослини?

2.Чому % О2 в атмосфері постійний?

3. Яка роль рослин у житті гетеротрофів?

4.У чому зв'язок живої та неживої природи?

5. Що таке ґрунт?

6. Що таке гумус?

7. Який учений назвав роль зелених рослин Землі космічної?

Пізнавальні завдання:

Коренева маса дерева невеликого 5 кг. Один кг кореневої маси споживає за добу 1 г кисню. Яку масу кисню споживають коріння дерева за місяць та рік? (: за 30 днів – 150 г; за 365 дні – 1825 г)

Яка рослина тримає в облозі більше пилу на поверхні листя: в'яз чи тополя? Чому? (У в'яза лист шорсткий, він у 6 разів більше осаджуватиме пил, ніж гладкою поверхнею листа тополя)

Чи існує взаємозв'язок між збиранням листових овочів (кріп, шпинат, салат тощо) і часом доби? Чому? (Ввечері тому що в цей час накопичується максимум органічних речовин, утворених днем ​​у процесі фотосинтезу, а вночі відбувається відтік цих речовин до інших органів.)

Хазяйка на дачній ділянці обірвала зелене листя капусти на корм кроликам. Чи правильно вона вчинила? Чому? (Ні, неправильно. Органічні речовини, утворені в зеленому листі в процесі фотосинтезу, відтікають у біле листя качана, де і накопичуються)

За добу людина споживає 430 г кисню. Один гектар лісу виробляє за годину стільки кисню, скільки потрібно для дихання двохсот людей. Яку масу кисню виділяє гектар лісу за годину? (Відповідь: 3580 г)

У процесі фотосинтезу огірки, що вирощуються у теплицях, поглинають 1 кг вуглекислого газу при утворенні 7 кг плодів. Скільки кг вуглекислого гала буде потрібно, щоб отримати 300 кг огірків? Як можна збільшити вміст вуглекислого газу в повітрі теплиць? (Відповідь: 42,85 кг; внесення в ґрунт гною, торфу збагачує надземний шар повітря вуглекислим газом, який виділяється з ґрунту при розкладанні мікроорганізмами органічних речовин)

К.А. Тимірязєв ​​писав: "По суті, що б не виробляв сільський господар, - він перш за все виробляє хлорофіл і вже за допомогою хлорофілу отримує зерно, волокно, деревину і т.д.". які агротехнічні прийоми сприяють накопиченню хлорофілу та посиленню процесів фотосинтезу у м'якоті листа? (Відповідь: внесення в ґрунт органічних добрив, дотримання правил при посадці рослин, гарне освітлення, дотримання правил поливу рослин тощо)

5.Підведення підсумків уроку

Домашнє завдання§

Малюнок 1.

1. Картки для перевірки домашнього завдання.

1. Які зображені стрілками. Підписати.

2. Розв'яжіть пізнавальні завдання.

а) Чому яблука солодкі?

б) Салат зрізали вранці - найсоковитіший, увечері - найсолодший, в обід - важив найменше. Пояснити.

в) Картопляне бадилля скосили-найнижчий урожай, а обірвали квіти - найвищий. Чому?

Тест на закріплення

1.Зелені рослини, поглинаючи сонячну енергію, утворюють:
а) органічні речовини; б) мінеральні; в) не утворюють нічого

2.На полях після збирання врожаю поглинені рослинами мінеральні речовини:
а) повертаються у ґрунт; б) не повертаються у ґрунт; в) їх немає у ґрунті.

3.За допомогою хлорофілу з вуглекислого газу в листі утворюються:
а) органічні речовини; б) неорганічні речовини; в) нічого не утворюється.

4.Зелені рослини, поглинаючи енергію сонця перетворять її на:
а) на енергію хімічних зв'язків; б) теплову енергію; в) не перетворять.

5.Роль зелених рослин називають космічної тому що:
а) вони з космосу одержують енергію сонячного світла; б) оскільки наша планета перебуває у космосі; в) не одержують енергії з космосу.

6.С появою рослин землі з'явився:
а) кисень; б) вуглекислий газ; в) азот

7.Енергія сонця, що надійшла з космосу, запасається рослинами у вигляді:
а) білків; б) вуглеводів (цукорів); в) всього разом.

Тест на перевірку

1.При нестачі якого ел-та наруш-ся образ-е ​​хлоропластів та хлорофілу?

А) магній; б) азот; в) фосфор; г)калій

2. Що стосується добрив?

А)мідь; б) бор; в)зола; в) марганець

3.Як наз-ся орган повітряного харчування рослин?

А) корінь; б) квітка; в)аркуш; г) сім'я

4.Як наз-ся орг-ми, здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)гетеротрофи; б)автотрофи; в)сукуленти; г)ефемероїди

5. Який процес у рослин пов'язаний з поглинанням СО2, води та мінер-х солей?

А) дихання; б) харчування; в)розмноження; г) зростання

6.Як наз-ся орг-ми, не здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)сукуленти;)ефемероїди; в)автотрофи; г)гетеротрофи

7.Як наз-ся харчування рослин, заснований на фотосинтезі?

8.Які заходи застосовують для запобігання виснаженню ґрунту та підвищення врожайності?

9.Як наз-ся грунтове харчування?

Тест на перевірку

1.При нестачі якого ел-та наруш-ся образ-е ​​хлоропластів та хлорофілу?

А) магній; б) азот; в) фосфор; г)калій

2. Що стосується добрив?

А)мідь; б) бор; в)зола; в) марганець

3.Як наз-ся орган повітряного харчування рослин?

А) корінь; б) квітка; в)аркуш; г) сім'я

4.Як наз-ся орг-ми, здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)гетеротрофи; б)автотрофи; в)сукуленти; г)ефемероїди

5. Який процес у рослин пов'язаний з поглинанням СО2, води та мінер-х солей?

А) дихання; б) харчування; в)розмноження; г) зростання

6.Як наз-ся орг-ми, не здатні самостійно синтезувати органіч-е в-ва?

А)сукуленти;)ефемероїди; в)автотрофи; г)гетеротрофи

7.Як наз-ся харчування рослин, заснований на фотосинтезі?

8.Які заходи застосовують для запобігання виснаженню ґрунту та підвищення врожайності?

9.Як наз-ся грунтове харчування?

10. Добрива бувають мінер-е і …………

Мета уроку: 1) Усвідомити важливу роль зелених рослин для життя на Землі та необхідності їхньої охорони. 2) Щеплювати любов до рослин. 3) Розвивати кмітливість, вміння знаходити раціональний спосіб розв'язання задач.

Слайд 2

«Людство і живе є придатком хлорофільних рослин.» К.А.Тімірязєв ​​1843 - 1920гг.

Слайд 3

Завдяки фотосинтезу зелені рослини є посередниками між Сонцем і життям Землі. Зелені рослини щорічно утворюють близько 177 млрд. тонн органічних речовин - це унікальна фабрика органічних речовин, що забезпечує їжею весь світ живих організмів. Зелені рослини-основне джерело кисню атмосфери. У рік рослини виділяють близько 450 млн тонн кисню.

Слайд 4

Завдання для команд:

Команда №1: Скласти дидактичний синквейн на тему «Рослини». Команда №2: Скласти кластер на тему «космічна роль рослин»

Слайд 5

Значення зелених рослин:

  • Слайд 6

    Вирішення задач з екологічним змістом.

  • Слайд 7

    Забезпечення їжею живих організмів:

    Завдання: У процесі фотосинтезу огірки, що вирощуються в теплицях, поглинають 1 кг вуглекислого газу при освіті 7 кг плодів. Скільки кг вуглекислого газу потрібно отримати 300кг огірків? Як можна збільшити вміст вуглекислого газу повітря шкільних теплиць.

    Слайд 8

    Рішення:

    300: 7 = 42,85 кг, внести в грунт гній, торф.

    Слайд 9

    Виділення кисню та поглинання вуглекислого газу.

    Завдання: За добу людина споживає 430кг кисню. Один гектар лісу виробляє за годину стільки кисню, скільки потрібно для дихання двохсот чоловік. Яку масу кисню виділяє гектар лісу за годину?

    Слайд 10

    Рішення:

    1) 430:24 = 17,9 (г) - споживає кисню людина за одну годину; 2) 17,9 х 200 = 3580 (г) - або 3,58 кг - виділить кисню один гектар лісу за одну годину

    Слайд 11

    Поглинання пилу та шкідливих газів.

    Завдання: Відомо, що зелені насадження зменшують кількість пилу повітря. Над 50 км лісу повітря знаходиться близько 50т. пилу, а над такою самою площею безлісного простору в 10-12 разів більше. Скільки тонн пилу перебуває над 50 км безлісного простору?

    Слайд 12

    Рішення:

    50 х 10 = 500 (т) пилу 60 х 12 = 600 (т) пилу

    Слайд 13

    Створення особливого мікроклімату шляхом зволоження повітря на 15-30%.

    Завдання: Одне дерево берези за добу випаровує 60 кг води. Яку масу води випаровують 15 беріз шкільного скверу за добу? Скільки цебер становить ця маса води, Якщо одне відро вміщує 10 кг води?

    Слайд 14

    Рішення:

    1) 60х15 = 900 (кг) - води за добу випаровують 15 берез 2) 900: 10 = 90 (ведер) - складають 900 кг води

    Слайд 15

    У зеленій поліклініці лісовій Сестрою милосердя в халаті Нахилиться берізка наді мною Я питиму дихання травневих ялинок, Весняний ліс усім серцем обійму, І старий дуб, як старий кардіолог, Подовжить мені життя ... (О.Колычев)

    «Лісовий комплекс»- S (площа території, зайнята лісом) Л = S (загальна площа території району). Вироби із деревини. Найбільші лісопромислові комплекси: Відходи у районах лісозаготівлі. Комплексна переробка та утилізація відходів. Красноярськ, Братськ, Усть-Ілімськ. Більше широке використання вторинної сировини. Змішаний ліс.

    «Космічна роль зелених рослин»- За добу людина споживає 430 г кисню. Фотосинтез. Яку масу кисню виділяє гектар лісу за годину? Експертний відділ. Яку масу кисню споживають коріння дерева за місяць та рік? Заповнити таблицю: "Фотосинтез". Вуглеводи, що утворюються, використовуються в якості їжі, а кисень надходить в атмосферу.

    «Береза ​​– символ Росії»- Березовий гай. Береза ​​у творах художників. А восени берізка серед перших поспішає одягнути красивий золотий убір. Крона має найчастіше яйцеподібну форму. А. І. Куїнджі. Саврасов А.К. Граки прилетіли. Білоствольна ніжна берізка з давніх-давен уособлює російську природу Росії. Кора берези – береста у багатьох видів біла.

    «Дерева чагарники трави»- Рослини живуть всюди: на луках, у лісах, степах, у горах, у морях та океанах. Дитячу енциклопедію «Я пізнаю світ. Чим дерева відрізняються від інших рослин? Які рослини ростуть у нашій місцевості? Різноманітність рослин. Дерева бувають: листяні та хвойні. Дерева чагарники Трави. Я вважаю що.

    «Розумний сад»- важлива річ для зелені. Джерела. Має ”датчики зіткнень”. Обладнана системою запобігання крадіжці. Інтелектуальна автоматика поллє газон строго за розкладом. Висвітлення. Практично безшумна і абсолютно без дратівливого вихлопу. Усі функції розумного світла, які є в будинку, реалізуються на вулиці.

    «Ознаки рослин»- основні ознаки рослин. Різноманітність рослин. Царство рослин близько 350 тис. видів. Ботаніка - наука, що вивчає рослини. Середовище проживання рослин. Наземні рослини дуб, конвалія, брусниця, кактус та ін. Навчитися розпізнавати рослини різних середовищ існування. Водні рослини водорості, лілії, латаття та ін.

    Всього у темі 10 презентацій

  • gastroguru 2017